Поврзете се со нас

АТП

Фудбалска треска во 2 часот наутро: Надал и Руд приредиле вистинско шоу на аеродромот во Бразил (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/atptour

Рафаел Надал и Каспер Руд имаат заедничка турнеја во Јужна Америка и ќе посетат неколку земји во кои ќе одиграат егизбициски натпревари, а првиот беше во Бразил.

Надал славел со 2:0 во сетови на мечот пред 5 илјади навивачи во Бело Хоризонте, по што тој и неговиот колега приредиле вистинско шоу на аеродромот во истиот град.

Заедно со неколку други лица кои го чекале својот лет на аеродромот во Бело Хоризонте, Надал и Руд одиграле неколку партии „без да падне“ во 2 часот наутро, што е јасен доказ дека и тие се „заразени“ од фудбалската треска која владее поради мундијалот во Катар.

Видеото од двајцата тенисери брзо стана вирално во Јужна Америка, а истото беше најава за втората станица која ќе ја имаат двајцата во текот на денешниот ден.

Надал и Руд веќе пристигнале во Кито, главниот град на Еквадор и планот е да одиграат нов меч во раните утрински часови по европско време.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни