Поврзете се со нас

Италија

Фудбалот е магија: Навивачи на Лече и Интер и нивните емоции на драмата на „Виа Дел Маре“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Интер многу потешко од очекувањата дојде до победата над Лече во првиот меч во новата сезона во Серија А.

„Нероаѕурите“ поведоа во раната фаза преку Лукаку, но останаа на тој гол за да на почетокот на вториот дел домаќните дојдат до израмнување на 1-1. Овој резултат беше активен се до 95 минута кога големио фаворит успеа да го најде патот до мрежата на Фалконе преку холандскиот репрезентативец Дамфрис за три бода на стартот на кампањата.

Оваа драма донесе различни реакции на трибините на „Виа Дел Маре“, а во фокусот се најдоа една машка и женска особа кои седеа еден до друг, едниот со дрес со Лече, другата со дрес на Интер.

Еве какви беа нивните реакции на погодоците во вториот дел и целта драма.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни