Поврзете се со нас

Репрезентација

Фудбалерките загубија од Бугарија во првиот меч во Лигата на нации

Објавено

на

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа пораз од Бугарија од 1-0 во првиот меч во Лигата на нации.

Дуелот на тренинг центарот „Петар Милошевски” донесе големо борба, возбудувања, но само еден гол и тоа во нашата мрежа. Клучниот момент се случи на самиот старт на средбата кога Станкова во 4. минута ја матираше Панчурова.

Следната средба во ова натпреварување ја играме против селекцијата на Косово.

Македонија: Панчурова, Милчевска, Коларвоска, Ефтинџиоска, Андреевска, Шемсовиќ, Андонова, Дервиши, Рочи, Максути;

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни