Поврзете се со нас

Репрезентација

Фудбалерките подобри од Косово на првиот тест во Скопје

Објавено

на

Македонската женска фудбалска репрезентација славеше над Косово со 3-1 во пријателската средба која се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски” во Скопје.

Избраничките на Кирил Изов се изборија за пресврт и победа која беше во режија на Ленче Андреевска која даде два гола и Хафа Мустафа.

Овој резултат дефинитививно е добра вест со оглед на тоа што селекторот Изов одлучи да им даде шанса на помладите фудбалерки на овој собир кој е не завршен затоа што 27. јуни нашата селекција одново ќе сесоочи со Косово, ама на стадионот “Вадиљ Вокри” во Приштина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни