Поврзете се со нас

Лига на нации

Фудбалерките ги добија ривалите за Лигата на нации

Објавено

на

Женската фудбалска репрезентација на Македонија ги дозна противниците за премиерното издание од Лигата на нации.

Нашиот национален состав е во Ц сегментот во ова натпреварување, поточно добивме ривали од соседството. Ние сме во единствената група со три репрезентации, односно ќе ги одмериме силите со Бугарија и Косово.

Ц1: Малта, Молдавија, Летонија, Андора;

Ц2: Турција, Луксембург, Литванија, Грузија;

Ц3: Азербејџан, Црна Гора, Кипар, Фарски Острови;

Ц4: Израел, Естонија, Казахстан, Ерменија;

Ц5: МАКЕДОНИЈА, Косово Бугарија;

Победниците по група автоматски обезбедуваат промоција во Б – дивизијата, додека трите најдобри второпласирани селекции ги очекуваат бараж дуели со трите најдобри третопласирани селекции од групите од Б – лигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни