Поврзете се со нас

Свет

Фудбалер „покоси“ двајца ривали со ист старт, фановите бараат жестока казна (Видео)

Објавено

на

Фото: https://www.facebook.com/cdmarathon

Фудбалското првенство на Хондурас не е премногу атрактивно за европските фудбалски фанови, но и ним вниманието им го привлече она што се случуваше на дуелот меѓу Маратон и Олимпија.

Тензичниот прволигашки дуел заврши со победа на гостите, но и со црвен картон на домашниот дефанзивец Андре Орелјана.

За моментот да биде уникатен се погрижи токму Орелјана, кој со еден груб старт успеа да собере двајца противнички фудбалери, по што и двете жртви паднаа на тревата и се жалеа на повреда.

Орелјана заработи директен црвен картон, а медиумите истакнуваат дека ситуацијата е бизарна затоа што се работи за позајмен играч токму од Олимпија, па жртвите Херман Пинеда и Карлос Мехиа се всушност негови соиграчи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни