Поврзете се со нас

Лига Европа

Фудбалер на Вилјареал во уникатна сцена: Доби црвен картон додека го изнесуваа на носилки (Видео)

Објавено

на

Вилјареал победи против Арсенал во нивната прва полуфинална пресметка од Лига Европа, а двете екипи заработија по еден црвен картон на оваа средба.

Најпрвин Себалјос ги остави своите соиграчи со фудбалер помалку на теренот, за нешто подоцна, Капуе за дванаесет минути да добие два жолти картони и на тој начин да ги израмни силите на теренот.

Французинот се најде во уникатна ситуација, откако португалскиот судија Соареш Диаш му покажа црвен картон додека тој го напушташе теренот на носилки.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни