Поврзете се со нас

Англија

Фудбалер на Нотс Каунти направи фудбалска магија со која ги воодушеви фановите (Видео)

Објавено

на

blank

Кандидатурата на Рикардо Меџорини за признанието „Пушкаш“ денеска е надополнетa со потегот на напаѓач на англискиот нисколигаш Нотс Каунти.

Денеска, Нотс Каунти победи со 3:1 во дуелот со Оксфорд во рамките на ФА Трофи натпреварувањето, а главен херој за црно-белите беше Елиша Сам.

Белгискиот напаѓач постигна два гола на оваа средба, но еден од нив е вистинско фудбалско уживање за очи.

Вистинската реакција во вистинско време на 23-годишниот фудбалер го направи ѕвезда на англиската фудбалска сцена, а го предизвика и Меџорини во категоријата „гол на денот“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни