Поврзете се со нас

Лига на нации

Фудбалер на Манчестер Сити со понижувачки коментар по победата над Германија: Ги изгазивме..

Објавено

на

Фудбалерот на Манчестер Сити, Родри беше презадоволен по убедливата победа над Германија во натпревар во кој и тој беше креатор на еден о дпогодоците.

Играчот од средниот ред не можеше да го сокрие задоволството што репрезентацијата на Шпанија иако не доволно искусна успеала да им нанесе толку тежок пораз на „панцирите“ предводени од Јоаким Лев.

Во изјавата која ја даде за медиумите по крајот на натпреварот, Родри малку и понижувачки посочи дека тие буквално ги прегазиле противниците на натпреварот во Севилја.

– Буквално ги прегазивме, во секоја смисла на зборот. Постигнавме шест голови, но можевме уште многу повеќе. Ние се уште сме група на играчи со малку искуство, но ваквите победи ни даваат огромна самодоверба, -изјави Родри.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни