Поврзете се со нас

Балкан

Фудбалер на Црвена Звезда се посрамоти со неверојатно промашување на празен гол (Видео)

Објавено

на

Фото: https://www.facebook.com/crvenazvezdafk

Црвена Звезда вчера доживеа незгоден пораз од Чукарички во дербито на актуелното коло во српското првенство, а натпреварот беше одбележан со неколку интересни моменти.

Покрај спорниот пенал кој го добија гостите, а за кој многу замерки имаа фудбалерите на Чукарички, медиумите го истакнуваат и неверојатното промашување на едно од засилувањата во летниот преоден рок.

Шериф Ендиаје доби топка пред празниот гол на противникот, но не успеа да реализира кога веќе сите фанови на „црвено-белите“ ја гледаа топката во мрежата на Чукарички.

Поразот на српскиот шампион доаѓа во пресрет на дуелот со Манчестер Сити во Лигата на шампионите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни