Фудбалер на Челси предизвикал инцидент во такси, не сакал да плати па морала да интервенира полицијата (Видео)

celsi

Фудбалерот на Челси, Рос Баркли предизвикал сериозен инцидент доцна синоќа во Ливерпул.

Имено, Барли одбил да му плати на таксистот дополнителни средства за чистење на таксито откако направил хаос на задното седиште бидејќи фрлил храна.

За целиот инцидент била информирана полицијата која морала да интервенира за Баркли да ја плати сметката.

Дел од настанот преку видео материјал се пренесува на социјалните мрежи, а Баркли е ставен на „ѕидот на срамот“.

Facebook Коментари