Поврзете се со нас

Шпанија

Фудбалер на Атлетико го посвети голот на соиграч кој доживеа семејна трагедија

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/Atleti

Атлетико Мадрид вчера заслужено ги освои бодовите против Рајо Валјекано, а тимот на Диего Симеоне не можеше да смета на Хоакин Кореја.

Аргентинецот доби слободни денови по смртта на својата мајка, а неговите соиграчи не пропуштија да му изразат поддршка во овие тешки моменти.

Стрелецот на првиот гол, неговиот сонародник Нахуел Молина го посвети истиот на Кореја, покажувајќи го дресот на „десетката“ на Атлетико која наскоро ќе им се врати на клупските обврски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни