Фудбалер кој игра во Премиер лигата претепан откако флертувал со девојка во Манчестер (Фото)

drinkvoter

„Сан“ пренесува дека вистински скандал се случил пред ноќен клуб во Манчестер по кој фудбалерот на Барнли, Дани Дринквотер бил претепан од неколку лица.

Имено, Дринквотер флертувал со девојката на фудбалерот на Сканторп Јунајтед, Кгоси Нтле и токму тоа била причината тој да биде претепан од шест лица.

Напаѓачите го удирале со тупаници и предмети, а се обиделе и да му ја скршат ногата. Ексклузивни фотографии од повредениот Дринквотер објави англискиот таблоид „Сан“.

1 2

Facebook Коментари