Поврзете се со нас

АТП

Фучович режираше несекојдневна сцена со противникот во Франција: Викаш како кучка…… (Видео)

Објавено

на

Во завршните подготовки за вториот грен слем во годината е и турнирот кој се игра во Лион на земјена подлога, а меѓу оние кои одлучија да играат непосредно пред Френч Опен се и Мартон Фучович и Себастијан Баез.

Аргентинецот Баез е познат како тенисер кој најдобрите партии ги прикажува на земја, па успеа да ја добие битката со Унгарецот кој режираше и една непријатна сцена за гледање.

Баез комплетно го излуде противникот со својот стил на игра, но најмногу го изнервира ривалот со своето однесување и криците кои ги испушташе при добиени поени.

Фучович во еден монент директно го запраша Аргентинецот дали има 12 години, па откако овој му одговори дека има 22, Унгарецот продолжи да испраќа „отровни стрели“, за што доби опомена и од судијата.

– Овие момци од 20 години играат толку нефер, вика „напред“ за секоја топка која ја промашувам…. Вика како кучка….., – без зборовите на Фучович.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни