Поврзете се со нас

Светски првенства

Фред: Сакам хаос, сакам да видам како Меси плаче…

Објавено

на

Познато е ривалстовот меѓу Бразил и Аргентина, па токму овие две селекции можат да се сретнат во полуфиналето на Светското првенство и тоа ако успешно ги одработат европските предизвици против Хрватска, односно Холандија.

Тоа дефинитивно би бил еден спектакл, па истиот со нетрпение го очекува некогашниот член на Лион и екс бразилски репреентацивец Фред кој испрати и провокација со Лионел Меси.

-Сакам полуфинале Бразил-Аргентина. Сакам конфузија, хаос, како Нејмар им ја протнува топката низ нозе, Меси да плаче, -порача Фред за „ЕСПН“.

Фред најголемиот дел од кариерата го мина играјќи за бразилски клубови, а токму годинава ја заврши кариерата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни