Француските ѕвезди на средба со Мики Маус (Видео)

kylian-mbappe-antoine-griezmann

Француската фудбалска репрезентација по мундијалскиот успех продолжува со обврските во Лигата на нации, а избраниците на Дидие Дешамп уште еднаш потврдија дека знаат како да се забавуваат.

Антоан Гризман, Килијан Мбапе, Усман Дембеле и Пол Погба се пофалија на социјалните мрежи со својата посета на Дизниленд и средбата со омилениот јунак Мики Маус.


View this post on Instagram

Kyl’, Anto, Paul et Ous’ a Disney aujourd’hui 😍

A post shared by COMPTE FAN SUR KYLIAN MBAPPE 💫 (@kylianmbappefr.fan) on


View this post on Instagram

Kylian, Paul, Anto et Ous’ à Disney aujourd’hui 😍

A post shared by COMPTE FAN SUR KYLIAN MBAPPE 💫 (@kylianmbappefr.fan) on

Facebook Коментари