Фотографија на Марјановиќ од ЕП која ја насмеа цела кошаркарска јавност (Фото)

Marajnovic1

Кошаркарската репрезентација на Србија ја победи Италија со 83:67 и избори пласман на полуфиналето во Европското првенство, а човекот кој ги ,,потопи” Италијанците беше Бобан Марјановиќ.

Фоторепортерите успеаја да го уловат во многу незгодна положба, а особено ако се знае дека е висок 222 cm се ви станува јасно. Погледнете ја фотографијата која слатко ќе ве насмее.

Facebook Коментари