Поврзете се со нас

Англија

Формација 4-2-3-1: Најлошите играчи на Арсенал во 21 век (ФОТО)

Објавено

на

Арсенал е еден од големите клубови во Англија, меѓутоа во последниве години едноставно ја губи моќта, квалитетот, па откако почна да ја губи битката за Топ 4 пласман во претходната кампања не дојде ниту до Лига Европа, Конференциска лига што значи дека воопшто нема да има европки предизвици.

Дали ова ќе му помогне да оствари подобри резултати на домашната сцена во првенството останува да видиме, но во меѓувреме додека Микел Артета го гради составот за натпреварувачката 2021/2022, таблоидот „Сан“ заедно со еден навивач по име Дејв Сигер го составија најлошиот тим на „топчиите“ во 21 век.

Се работи за тим во кој има место и за еден фудбалер од сегашниот тим-тоа е Вилијан. Еве кој се се најде во формацијата 4-2-3-1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни