Поврзете се со нас

Европски првенства

„Фор-фор-тунс“ во свој стил: Роналдо и неговото „шоу“ против Словенија (ВИДЕО)

Објавено

на

Португалија со доста мака ја доби битката со Словенија и тоа по изведување на удари од 11 метри.

Победникот можеше да биде решен многу порано, двете селекции имаа свои шанси, а најголемата за Португалија ја пропушти првата ѕвезда Кристијано Роналдо.

Беше досудена најстрога казна во 105 минута, Роналдо ја презема одговорноста, но неговиот удар беше одбранет од голманот Облак. Потоа ветеранот почна да плаче, едноставно не можеше да се соземе некое време и изгледаше загубено во второто продолжение за да потоа при пенал серија биде сигурен изведувач.

„Фор-фор-тунс“ во своето најново издание го ставија Кристијано во фокусот, па еве како тие ја видео целата ситуација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни