Поврзете се со нас

Англија

„Фор-фор-тунс“ во акција: Дербито меѓу Арсенал и Јунајтед од нивен агол (ВИДЕО)

Објавено

на

Арсенал излезе како победник од премиерлигашкото дерби со Манчестер Јунајтед (3-2) со што уште еднаш ја потврди кандидатурата за титулата во актуелнава сезона.

Избраниците на Микел Артета покажаа знаење, карактер, беа упорни и на крајот дојдоа до триумф со кој ја задржаа предноста во однос на второпласираниот Манчестер Сити.

Сите оние кои го гледаа натпреварот добро ги знаат сите случувања, но понекогаш можеме да имаме и поинаков хајлајтс и за тоа се грижат дечките од „Фор-фор-тунс“ кои секогаш прават фудбалот да биде забавен преку нивна креација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни