Поврзете се со нас

АТП

Фоњини не му верува на Надал: Луѓе, престанете да…(ФОТО)

Објавено

на

Рафаел Надал по маратонски меч успеа да слави над Тејлор Фриц, победа која го одведе во полуфиналето на Вимблдон.

Шпанецот губеше со 1-0 и 2-1 во сетови, имаше проблеми во пределот на стомакот, па дури и од неговиот табор бараат да го предаде мечот, но големиот борец издржа на теренот, успеа да пронајде решенија и со 3-2 во сетови ја продолжи одличната серија на грен слем турнирите во оваа 2022 година каде нема ниту еден пораз.

Таткото на Надал побара од Рафа да го предаде мечот, големиот борец одби и победи на епски начин! (Видео)

Допрва ќе се знае дали Надал ќе може да игра во полуфиналето против Ник Кирјос, но во меѓувреме одново се јавија оние кои не му веруваат, се сомневаат во тоа дали е повреден, група во која интересно е еден од најдобрите италијански тенисери Фабио Фоњини.

-Да, да сигурно… Луѓе престанете да верувате во се што ќе прочитате, -порача Фоњини на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни