Поврзете се со нас

Лига на нации

Фоден со магични потези ги воодушеви англиските фанови (ВИДЕО)

Објавено

на

Репрезентацијата на Англија со убедлив триумф над Исланд од 4-0 го заврши настапот во второто издание на Лигата на нации и тоа во средба во која блескаше талентот на Манчестер Сити, Фил Фоден.

Фоден постигна два погодоци, а на дуелот на „Вембли“ имаше и неколку магични потези со кои ги воодушеви англиските фанови кои оваа мајсторија почнаа да ја споделуваат на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни