Поврзете се со нас

Англија

Фоден избркан од луксузна плажа на Крф поради бесна караница со својата девојка (Видео)

Објавено

на

Foto:instagram.com/philfoden

Фил Фоден е голем фудбалски потенцијал и еден од најголемите таленти од Англија, но неговото однесување надвор од терените веќе во неколку наврати направи да биде во центарот на вниманието на таблоидите.

Така е и овојпат иако се наоѓа на летен одмор во Грција, или поточно на Островот Крф од каде угледниот таблоид „САН“ добил видеа од лица кои се нашле на местото на настанот.

Имено, Фоден престојува во познат луксузен резорт на Крф и ужива заедно со неговото семејство, но сепак бил избркан од еден елитен бар на плажата поради бесна расправија со својата девојка Ребека.

Како што сведочат присутните за „САН“, Ребека разбеснала и предизвикала инцидент откако сфатила дека Фоден се допишува со друга девојка преку Инстаграм пораки, по што настанала голема расправија и врева поради која двајцата биле избркани од плажата.

На прикажаното видео се гледа како Ребека бесно му вика на фудбалерот на Манчестер Сити, кој без да возврати во тој момент го напушта барот.

– Дали мислиш дека сум глупава? Кажи и го тоа…….. Не може да одиме со тебе никаде, секогаш се случува ова…., – се дел од зборовите кои ги упатила Ребека.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни