Поврзете се со нас

Германија

Флик за иднината на Кутињо во Баерн: Тој е одличен фудбалер, ама не можам…

Објавено

на

Тренерот на Баерн Минхен, Ханси Флик проговори за иднината на Филипе Кутињо на „Алијанц Арена“.

На Кутињо кој неодамна имаше операција на зглобот му завршува едногодишната позајмица, а информации од медиумите се дека Баерн нема да ја активира клаузулата и ќе го врати во Барселона.

-Не можам да кажам што ќе се случи со него по крајот на оваа сезона. Филипе е добро момче и одличен фудбалер. Уживам да работам со него. Се надеваме наскоро ќе се врати и ќе одигра некои натпревари пред крајот на сезоната, -истакна Флик.

Бундеслигата продолжува овој викенд, а Баерн му гостува на тимот на Унион Берлин.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни