Поврзете се со нас

Македонија

ФК Гостивар го бара стадионот: Не прифаќаме друг тим да го употребува, инвестиравме…

Објавено

на

foto:www.facebook.com/KFGGostivari

Македонскиот фудбалски прволигаш Гостивар излезе со соопштение во јавноста во кое го искажа незадоволство од средбата со градоначалникот на општината, господинот Арбен Таравари.

Се работи за условите за користење на фудбалскиот стадион, поточно клубот бара да го добие стадионот и да продолжи да инвестира во него, поточно Гостивар не сака друг тим да го користи во иднина.

Соопштението на ФК Гостивар го пренесуваме во целост:

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни