Поврзете се со нас

Италија

Фиорентина потврди шест нови позитивни тестови на коронавирус

Објавено

на

Првото тестирање на коронавирус во редовите на Фиорентина завршило со дури шест позитивни тестови, потврди клубот од Фиренца.

Пред враќањето на тренинзите сите клубови прават задолжителни тестови на фудбалерите, стручните штабови и вработени кои имаат обврски околу првиот тим, а Фиорентина само ги продлабочи стравувањата дека сезоната може да биде прекината.

Причина се новите шест позитивни тестови на коронавирусот, од кои три биле на членови на првиот тим, а уште три на останати вработени.

Сите се изолирани во пресрет на утрешните први индивидуални тренинзи, а им се приклучија на повеќе заразени со коронавирусот уште на почетокот на пандемијата. Меѓу нив беа и фудбалерите Душан Влаховиќ, Патрик Кутроне и Герман Пецела.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни