ФИБА Еврокуп: „Соколите“ одново преслушани во Унгарија

falko-karpos

Екипата на Карпош Соколи го доживеа третиот пораз во третиот натпревар во ФИБА Еврокупот и тоа одново во Унгарија.

Во првото коло македонскиот вицешампион загуби од Солнок, додека пак вечерва подобар од нив беше Фалко Вулкано со 108-87. Нашиот претставник се обиде да му се спротистави на ривалот, ама кога ќе примите 108 поени за 40 минути тешко е да се надевате на успех на било кое гостување.

Најпрецизен играч кај Карпош беше Браун со 23 кошеви, додека Говенс за победниците уфрли 29 поени.

Facebook Коментари