Поврзете се со нас

Европски првенства

ФФМ со поддршка за фудбалерите: Ниеден пораз не се брои, вие сте наши херои

Објавено

на

Нашата фудбалска селекција не успеа со позитивен резултат да ја отвори групната фаза на Европското првенство.

Во своето деби на големите натпреварувања „црвено-жолтите“ претрпеа пораз од Австрија од 3-1 и тоа откако попуштија во самата завршница на средбата во Букурешт.

Меѓутоа ова е само една битка, престојат уште два предизвици против Украина и Холандија, па ФФМ испрати кратки и јасна порака со поддршка до четата на Игор Ангеловски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни