Поврзете се со нас

Европски првенства

ФФМ промовираше дел од навивачката химна за Европското првенство (Видео)

Објавено

на

Од Фудбалската федерација на Македонија во текот на денешниот ден промовираа дел од навивачката химна која ќе се слуша за време на настапите на Европското првенство што ќе се одигра ова лето.

Македонија за прв пат во историјата се пласираше на континенталниот собир, па по тој повод беше објавена и химната.

Химната го носи насловот „Одиме на Европско“, а во истата неизбежен дел беа главните креатори на историскиот момент, Игор Ангеловски, Горан Пандев, Стефан Ристовски, Џани Алиоски, Енис Барди, Арјан Адеми…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни