Поврзете се со нас

Македонија

ФФМ го суспендираше теренот во Тетово, Шкендија предадена на дисциплинската комисија

Објавено

на

Дербито меѓу Шкендија и Шкупи во Тетово донесе многу инциденти и бројни пропусти од безбедносен аспект, па за тоа тоа цената ќе ја платат „црвено-црните“.

Неместо фудбалски празник и спектакл под Шара, владееше вистински хаос пред и за време на мечот и сега за тоа соодветна казна ќе добие Шкендија. Имено од ФФМ веќе го суспендираа теренот во Тетово, клубот е предаден на дисциплинска комисија која ќе одлучува за висината на санкциите за поранешниот македнски шампион.

Дуелот меѓу новиот и стариот шампион на Македонија заврши без победник и без голови со тоа што најголемата шанса за победа ја пропуштија домаќините кои не реализираа удар од 11 метри.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни