Поврзете се со нас

Репрезентација

ФФМ го изненади Тони Стојановски, неговиот историски коментар овековечен на ѕидовите во Куќата на фудбалот (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Фудбалската федерација на Македонија одлучи да го изненади нашиот колега, новинар, коментатор на МТВ, Тони Стојановски кој имаше инспиративен, историски говор по триумфот на нашата селекција над Грузија во Тбилиси, победа со која се пласиравме на Европското првенство во 2021 година.

Тој негов завршен коментар беше овековечен на ѕидовите на македонската Куќа на фудбалот, а Стојановски беше пријатно изненаден од потегот на ФФМ и претседателот Муамед Сејдини кој ја имаше улогата на домаќин.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни