Поврзете се со нас

Формула 1

Фернандо Алонсо доживеал несреќа додека возел велосипед во Швајцарија

Објавено

на

blank

Фернандо Алонсо денеска доживеал несреќа откако бил удрен од автомобил додека возел велосипед во Швајцарија, објави неговиот нов Формула 1 тим Алпин.

Првите информации од францускиот тим се дека Алонсо е свесен и се чувствува добро, но е хоспитализиран и ќе остане во болница барем до утре кога треба да му бидат направени сите испитувања.

Фактот што Шпанецот е во добра состојба делува оптимистички, но ја доведува во прашање неговата подготвеност за почетокот на сезоната во Ф1.

Ова треба да биде повратничка сезона на поранешниот Формула 1 шампион, но сега останува да се чекаат повеќе детали за неговата состојба до утре.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни