Поврзете се со нас

Англија

Фернандеш не погреши од белата точка, бодовите за Јунајтед (Видео)

Објавено

на

blank

Голот од пенал на Бруно Фернандеш се покажа како клучен и важен три бода за Манчестер Јунајтед во дуелот со Вест Бромвич Албион (1:0).

Тимот на Оле Гунар Солскјер врза две победи по ред во Премиер лигата, а вечерва иако неубедливо, ја заврши работата на својот „Олд Трафорд“.

Пеналот беше реализиран од Фернандеш во 56. минута, а до крајот ВБА не успеа да се избори за израмнување.

По овој натпревар, Јунајтед има 13 бодови, седум помалку од лидерот Тотенхем, но има и натпревар помалку од лондонскиот тим.

ВБА кој имаше пречка и поништен пенал на оваа средба, останува меѓу најслабо рангираните екипи со само 3 бода.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни