Фернандеш може да си замине од Јунајтед: Ако треба да бидам искрен…

Бруно Фернандеш веќе четири години е дел од премиерлигашот Манчестер Јунајтед со кого е под договор од 30 јуни 2026 година. Тој е еден од најважните играчи во екипата, но во фудбалот често се менуваат работите, па така во последната вест која ја објави „Телеград“ офанзивецот не беше споменат како дел од групаат од тројца … Продолжи со читање Фернандеш може да си замине од Јунајтед: Ако треба да бидам искрен…