Фернандеш со магичен дриблинг ја фрли во бунило цела Португалија (Видео)

bruno-fernandes

Бенфика е единствениот тим од големата тројка во Португалија кој новата сезона ја отвори со победа, бидјеќи Порто загуби од Жил Висенте, додека Спортинг одигра само 1:1 со Маритимо.

Тимот од Лисабон не успеа да ја заржи почетната предност, но токму оваа пресметка предизивка најголемо внимание во јавноста во Португалија поради една магија која ја изрежира капитенот на гостите. Бруно Фернандеш не успеа да направи трансфер во Манчестер Јунајтед или Тотенхем, па уште на првиот меч се насочи кон она што најдобро го знае, а фудбалските фанови ги почести со сензационален дриблинг кој стана хит во неговата родна земја.

Facebook Коментари