Поврзете се со нас

Англија

Фердинанд го „поздрави“ Клоп по „закачката“ за браќата Невил (ФОТО)

Објавено

на

Foto:instagram.com/rioferdy5

Јирген Клоп е еден специфичен тренер кој знае како да одигра во некои ситуации, да биде директен, испровоцира реакција, но во исто време за тие потези и да добие одговор.

Германецот беше среќен и задоволен по победата над неговиот тим над Унион Сен Жилоа во Лига Европа, средба во која имавме братко соо чување на Алексис и Кевин Мек Алистер.

Клоп посочи дека е прв пат браќа да играат еден против друг, поточно дека е убава приказна по што му беше посочено од новинарите дека претходно имало соочување на браќата Невил.

Клоп ги истрола браќата Невил пред новинарите (Видео)

– Очигледно никој не бил заинтересиран за нив. Сепак зборуваме за фудбал, се извинувам, ова беше пенал морав да го искористам, -истакна Јирген низ смеа по што Рио Фердинан ги искористи социјалните мрежи да го „поздрави“ стратегот потенцирајќи ги титулите на браќата Невил

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни