Поврзете се со нас

Свет

Фенербахче на уникатен начин го претстави Алиоски (Видео)

Објавено

на

Она што вчера се начна, денес доби и официјална потврда. Македонскиот репрезентативец, Езгјан Алиоски е нов член на турскиот гигант, Фенербахче.

Левиот бек потпиша едногодишен договор на позајмица со тимот на Фенербахче кој потоа ќе има право во целост да го откупи неговиот договор.

Алиоски уште вчера истакна дека на своја адреса добил неколку понуди, но по инсистирање на Елиф Елмас се решил да ја прифати понудата на Фенербахче, тим во кој во минатото настапуваше и самиот Елиф.

Џани останува под договор со саудискиот тим Ал Ахли кој не можеше да ги издржи неговите примања, па се реши да го проследи как

Инаку, Фенер на доста интересен начин го промовираше Алиоски така што играчите кои играат за клубот беа натерани да го изговорат името на Џани, а видеото беше нависитна интересно.

Тренер на Алиоски во Фенербахче ќе му биде познатиот стратег, Жорге Жезус од кого репрезентативецот сигурно многу ќе научи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни