Поврзете се со нас

Свет

Фенербахче доведе уште едно НБА засилување

Објавено

на

blank

Тимот на Фенербахче доведе уште едно засилување од НБА лигата и тоа е центарот Кајл O’Квин.

Кајл во изминативе сезони играше за Орландо Меџик, Њујорк Никс, Индијана Пејсерс и Филаделфија 76 каде настапуваше во претходната кампања. Тој има одиграно скоро 500 натпревари во најсилниот шампионат на светот и со своето знаење, ангажираност, посветеност пред се во одбраната треба да биде одлично освежување за составот предводен од Игор Кокошков.

Претходно Фенер од НБА го врати Марко Гудуриќ и тоа донесе резултат, а за тоа говори позитивната низа во Евролигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни