Поврзете се со нас

АТП

Федерер откри анегдота: Не ми дозволија да влезам во Вимблдон (Видео)

Објавено

на

Фото: twitter.com/rogerfederer

Рожер Федерер неодамна стави крај на својата успешна тениска кариера, па сега има повеќе време за патувања и активности со семејството.

Швајцарецот последните денови ги мина во САД, каде меѓу другото гостуваше и во шоуто на познатиот комичар Тревор Ноа.

Во емисијата, Федерер открил една анегдота, односно ситуација во која не му било дозволено да влезе во тенискиот клуб Вимблдон.

Осумкратниот освојувач на престижниот грен-слем сакал да го посети Вимблдон во период кога не се игра турнирот, но првично не добил зелено светло да влезе бидејќи со себе ја немал членската карта.

Приказната има среќен крај, но Федерер не крие дека се чувствувал непријатно поради убедувањето со членот на обезбедувањето, но и поради една сопствена реченица.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни