Поврзете се со нас

АТП

Федерер изненади две девојчиња кои беа вистински хит за време на карантинот (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

За време на карантинот во Италија две млади девојчиња станаа вистински хит откако играа тенис, поточно си разменуваа удари на кровот на нивните згради.

Ова видео допре до многу луѓе, беше пренесено од многу медиуми, социјални мрежи, па стигна и до Рожер Федерер кој всушност е идол на 13-годишната Виторија и 11-годишната Карола.

Швајцарецот одлучи да ги посети овие две девојчиња, па во продолжение можете да видите какво беше ова изненадување и реакциите на Виторија и Карола.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни