Поврзете се со нас

Македонија

Фазлиу го засили нападот на Пелистер

Објавено

на

Составот на Пелистер промовираше ново засилување за престојнава кампања и тоа засилување во офанзивната линија.

Дресот на клубот од Битола ќе го носи Љавдрим Фазлиу на кого последен клуб му беше Македонија Ѓорче Петров. Претходно тој беше дел од Работнички, но и од Пелистер што значи дека ова е негов камбек, враќање во составот од Пелистер.

Тој може да ги покрие сите позиции во нападот и ќе биде уште една опција за тренерот Марјан Секуловски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни