Поврзете се со нас

Свет

Фантастичниот Димитријевиќ се најде во тимот на колото во ВТБ лигата (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ се најде во најдобриот тим на колото во ВТБ лигата.

Плејмејкерот блескаше на премиерата во ова натпреварување и беше меѓу најзаслужните што Уникс Казан го совлада шампионот Зенит на негов терен во Санкт Петербург. Нено имаше 17 поени, 3 скока и 9 асистенции или севкупно 28 индексни поени што беше доволно да се најде во одбрано друштво, идеалната петорка.

Тука се уште Давидовац од редовите на ЦСКА каде тренер е Рајковиќ, потоа Лав, Платунов и Валиев.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни