Поврзете се со нас

Германија

Фантастична реакција на Французинот: Милер луцидно асистираше, Толисо страшно распали (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Баерн Минхен е на добар пат да го оправда статусот на фаворит против Келн и тоа на меч на кој одличен гол постигна повремениот француски репрезентативец Корентин Толисо.

Се играше 25 минута Милер и Толисо имаа одлична соработка во казнениот простор на домаќинот по што вториот имаше фантастична реакција и испрати моќен удар кој заврши во мрежата на „јарците“ за водство од 2-0.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни