Поврзете се со нас

Евролига

Фантастична атмосфера во Белград: Навивачите на Партизан поставија нов рекорд во Евролига (ФОТО)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/PartizanBC

Навивачката група „Гробари“ секогаш е присутна на сите натпревари на Партизан, а особено оваа сезона е актуелна, активна на кошаркарските и тоа оние во Евролигата каде оваа вечер постави нов сезонски рекорд.

Имено на вечерашниот меч против Барселона се присутни 20.041 гледач во „Штарк арена“, односно е надминат рекордот кој за оваа кампања го држеа токму „црно-белите“ подржувачи кои против Олимпијакос за малку ја надминаа бројката до 20.000 (20.041).

Атмосферата е фантастична, но останува да се види дали завршниот резултат ќе биде во полза на домаќините кои во изминатиов период играа добра кошарка и се многу блиску до Топ 8 фазата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни