Поврзете се со нас

Евролига

Фантастична атмосфера: Митровиќ се појави на првото евролигашко дерби, навивачите на Партизан направија шоу (ВИДЕО)

Објавено

на

Партизан и Црвена Звезда го играат првото дерби во Евролигата, средба која од лице место ја прати и српскиот репрезентативец Александар Митровиќ.

Напаѓачот на Фулам кој е дете на Партизан доби специјален пречен од фановите на „црно-белите“, па во Белград грмеше „Mitro’s on fire“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни