Поврзете се со нас

Англија

Фановите на Јунајтед се чудат: Ерик Тен Хаг дозволил продажба на скапото засилување

Објавено

на

Фановите на Манчестер Јунајтед го изразуваат своето зачудување преку социјалните мрежи по последните информации кои доаѓаат од Островот.

Имено, новиот стратег на „ѓаволите“, Ерик Тен Хаг и дефинитивно се откажал од Арон Ван Бисака и дал зелено светло десниот бек да биде продаден.

Тен Хаг предност му дал на Диого Дало, кој според многумина не ја искористил шансата која ја добиваше од Ралф Рангник , но и покрај тоа ќе добие шанса да биде во тимот и следната сезона.

Освен Ван Бисака, одврзани раце за заминување добил и Ерик Баи кој во летниот преоден рок ќе бара нов клуб.

За Баи веќе беше извесно дека ќе си оди од клубот, но изненадува одлуката за пуштање на фудбалерот кој пред само две сезони пристигна од Кристал Палас за сума од 50 милиони фунти.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни