Поврзете се со нас

НБА

Фан на Далас претера со „пријателскиот поздрав“, Дончиќ се налути (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/dallasmavs

Далас претрпе пораз на домашен терен од Лос Анџелес Клиперс и загуби со 98:112, а незадоволството по неуспехот беше збогатено и со една нервозна реакција на Лука Дончиќ.

Еден млад фан на Далас кој беше во првиот дел од трибините си даде за право да реагира премногу пријателски, односно замавна со рака и го удри Лука по рамото.

Ваквиот однос не му се допадна на Дончиќ и тоа беше јасно од неговата реакција, која само покажува дека Словенецот не е воопшто расположен кога претрпува пораз.

Овојпат не можеше да го избегне тоа и покрај фактот што уфрли 29 поени и имаше 10 скокови против Клиперси, но она што повеќе загрижува е негативната серија во која влезе Далас.

Мавериски се уште се петти на табелата на Западот, но седумте порази на последните десет меча секако не се добра вест за Лука и неговите соиграчи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни