Поврзете се со нас

Свет

Фабрегас: Среќен сум што фудбалот се врати, ама ова е како…(ФОТО)

Објавено

на

Фудбалот во Германија и официјално се врати по двомесечната пауза, па така денеска се одиграа вкупно 10 натпревари во првата и втората лига.

Многу луѓе се среќни и задоволни што фудбалот се врати, а меѓу нив е и шпанскиот интернационалец Сеск Фабрегас кој сепак имаше некои забелешки за новите работи кои се применуваа поради заштита од коронавирусот.

-Драго ми е што фудбалот се врати, ама ќе ми требаа години да се навикнам на новиот свет на фудбалот.

-Се чувствувам како да гледам тренинг сесија. Можеш да ги слушнеш како викаат тренерите и играчите. Сега многу повеќе ќе ја цениме силата на навивачите. Капитените бираат страни на дистанца од три метри, а потоа веднаш ќе мора да се борат за секоја топка лице во лице.

-Не можете ниту заедно да славите голови? Ова не го знаев, -напиша Фабрегас во своите твитови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни