Поврзете се со нас

Свет

Фабрегас бираше меѓу Чави и Иниеста, па изнасмеа со својот одговор (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:instagram.com/cescf4bregas

Сеск Фабрегес беше еден од играчите кој одбележа една ера во светот на фудбалот, ас кој имаше можност да игра во големи клубови како Барселона, Арсенал, Челси и Монако, но и за шпанската селекција во најдобрите времиња кога „црвената фурија“ газеше и освојуваше европски и светски првенства.

Низ кариерата се има соочено со многу предизвици, има играно, соработувано со многу асови од светска класа, па токму тој доби задача да одговара, бира меѓу двајца играчи при што во фокусот беше Андрес Иниеста кој ги доби сите противници.

Најинтереснот одговор беше за Чави Ернандес или Иниеста, поточно во оваа ситуација Сеск порача:

-Тато или мама? Кого би избрал? Извини, Иниеста, -одговори Шпанецот.

@goalglobal Cesc Fabregas has to pick between family in Winner Stays On 😅 #football #soccer #barcelona #RentAPlayer ♬ original sound – GOAL

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни