Поврзете се со нас

Формула 1

Ф1 возачите добија задача да го објаснат чувството во болид како на петгодишно дете (Видео)

Објавено

на

Формула 1 возачите се нетрпеливи да ја започнат новата сезона, а додека ги чекаат првите возбудувања на патеките, организаторите на шампионатот се обидуваат да ги анимираат фановите.

Денеска Формула 1 на социјалните мрежи објави видео на кое Ф1 возачите имаат една не така едноставна задача, а тоа е да го објаснат чувството да се вози болид во Ф1 како на петгодишно дете.

Дел од возачите не беа премногу инвентивни, очекувано најкраток беше Кими Раиконен, а најоригинален Даниел Рикардо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни